Showtime Dance – Balaton

Od admin

BALATON – Súťaž, ktorá nesie názov Showtime Dance sa považuje za jednu z najväčších tanečných súťaží na Slovenku. Tento počet súťažných choreografií sa vyšplhal až na číslo 1227.

Posledné kolo tejto postupovej súťaže, a teda European championship, sa konalo v Maďarskom meste Balatonfüred, pri najväčšom stredoeurópskom jazere Balaton od 20.-25. júna, kedy prvé tri dni súťažili tanečníci klasifikovaní v B kategórii a ďalšie tri dni sa súťažilo v kategórii A (profesionáli).

Ako tanečná skupina Harlekýn sme sa kvalifikovali so všetkými súťažnými tancami, ale v nedeľu 23. júna vyštartovali za hranice s vedúcou súboru iba 4 najstaršie tanečníčky. Už skoro ráno sme vstávali, aby sme sa stihli ubytovať v penzióne a večer sme už súťažili na veľkom pódiu len tri kilometre od Balatonu. Napriek únave z cestovania a stresu z konkurencie sme si odniesli hneď dve prvé miesta a to za choreografiu ROYAL a duo choreografiu RIVAL.

Nasledujúci deň sme začali bohatými raňajkami pri bazéne, za ktorými nasledovalo kúpanie sa a opaľovanie, tréningy a hry. Večer pred spaním sme si ešte prešli stratégiu na nasledujúci súťažný deň a po slnečnom dni zaspali.

V utorkové ráno sme sa zbalili na súťaž, učesali a nachystali a plní súťažného ducha sme sa vybrali do Balaton Leisure and Conference Centra, kde sa konal už posledný deň súťaže. Pri veľkej konkurencii sme získali s choreografiou Nancy tretie miesto a s choreografiou Can´t sme skončili na šiestom mieste. Keďže vyhlásenie výsledkov bolo až na samom konci súťaže, čo bolo približne okolo polnoci, domov sme sa vybrali až v stredu.

Opálené ako z dovolenky, plné nových zážitkov a skúseností a nabudené z výhier sme sa hneď po návrate pustili do nových choreografií.

Autor: Tatiana Petrovičová